NightmareForums
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
NightmareForums

Hacking, Technology and Security Forum discord.gg/G2pCMt6RWU

AnasayfaTakvimLatest imagesSSSAramaÜye ListesiKullanıcı GruplarıKayıt OlGiriş yap

Sqlmap giriş seviyesi için anlatım

2 posters
YazarMesaj
Fquary

Fquary

Sqlmap giriş seviyesi için anlatım Empty
MesajKonu: Sqlmap giriş seviyesi için anlatım   Sqlmap giriş seviyesi için anlatım Icon_minitimeÇarş. Eyl. 04, 2024 3:22 pm

Ben Fquary size sqlmap deki komutları ve metodları giriş seviyesi için anlatacağım ilgi gelirse ilerde bypass yöntemlerini de anlatabilirim. UYARI "sqlmap i izin almadan herhangi bir web sitesinde kullanmanın yasal yaptırımları vardır , bu yazı tamamen eğitim ve bilgilendirme amaçlıdır" hazırsanız konumuza geçelim...

Test yapacağınız site yi taradınız ve sql açığı olabilecek bir sayfa buldunuz diyelim , sayfamızda örneksite.index.php?id=5 olsun.

İlk olarak eror based sql açığı olup olmadığını kontrol etmek için url nin sonuna ' (tek tırnak) ekliyoruz ve siteden bir hata mesajı bekliyoruz , bu hata pek karşımıza çıkmaz ama bilmekte fayda var.

Siteden beklediğimiz hata mesajını aldık diyelim simdi terminali açıp bu komutu giriyoruz ,

sqlmap -u "örneksite.index.php?id=5" --dbs

Sitede açık varsa dbs leri çekip önünüze getirecek

Sonraki adım tables leri çekmek .

sqlmap -u "örneksite.index.php?id=5" -D örnekdb --tables

Bu komut ile seçtiğimiz veri tabanındaki tables ları çekiyoruz

En son olarak ta seçtiğimiz tables ı dump luyoruz

sqlmap -u "örneksite.index.php?id=5" -D örnekdb -T örnektab --dump

Evet anlatacaklarım bu kadar unutmayın en giriş seviyesinden yeni başlayan arkadaşlar için anlattım konuya ilgi gelirse sonraki konuda sqlmap deki diğer komutlara ve waf bypass metodları gibi konulara da değinecegim.

qwexsaa and Fquary like this post

qwexsaa
Admin
Admin
qwexsaa

Sqlmap giriş seviyesi için anlatım Empty
MesajKonu: Geri: Sqlmap giriş seviyesi için anlatım   Sqlmap giriş seviyesi için anlatım Icon_minitimeÇarş. Eyl. 04, 2024 3:26 pm

eline saglık kanka

Sqlmap giriş seviyesi için anlatım
1 sayfadaki 1 sayfası